Bērnudārzā un pirmajās klasītes es atceros, ka daudzi gribēja kļūt par policistiem, ugunsdzēsējiem un miljonāriem. Par miljonāru var kļūt smagi strādājot, mantojot naudu, vai laimējot to. Tādā strādāšana prasa daudz laika, mantošana nav tik vienkārša, tad daudzu prātus nomāc doma, kā laimēt naudu.

Kā laimēt miljonu eiro?

Latvijā nav daudz loteriju, kas piedāvā tik lielus laimestus, kas varētu tikt mērāmi nevis simtos vai tūkstošos, bet miljonos. Latvijas Loto organizētajā populārajā spēlē SuperBingo laimesti nekad nav pārsnieguši 200 000 eiro robežu. Neskatoties uz to, Latvijas Loto piedāvā divas loterijas, kurās uzkrājums pārsniedz 1 miljonu- Vikinglotto un Eurojackpot, attiecīgi uzkrājumi ir 10.8 un 10 miljoni eiro. Bet vai ir kāda iespēja laimēt loterijā šo lielo laimestu? Varbūtība iegūt lielo naudas uzkrājumu Eurojackpot, kas ir arī viena no populārākajām loterijām Eiropā un pasaulē, ir 1 pret gandrīz simts miljoniem, precīzāk nedaudz mazāk nekā 1 pret 96 miljoniem. Tas nozīmē, ka 7 cilvēkiem no visas Eiropas izdotos vinnēt, ja ikviens Eiropas iedzīvotājs piedalītos šajā loterijā (Eiropā dzīvo vairāk nekā 741 miljoni cilvēku). Iespēja laimēt Vikinglotto ir viens pret gandrīz 99 miljoniem.

Vēl viena opcija, kā ir iespējams iegūt kāroto laimestu, kurā balvu fonds ir norādīts eiro, ir atrast citas lielas Eiropā rīkotas loterijas, kā piemēram, EuroMillions, kas tiek rīkota lielākajā daļā Skandināvijas un Rietumeiropas sākot ar Zviedriju, Somiju, Vāciju un Nīderlandi. Kā arī var lūkoties uz lielāko Itālijas loteriju SuperEna Lotto, kurā lielākais laimests vēsturē ir bijis 177.7 miljoni. Ja tomēr nepatīk iegādāties loterijas biļetes internetā (tas ir vienīgais veids, kā piedalīties loterijās ārpus Latvijas robežām), tad jāizvēlas kāda no Latvijā rīkotajām loterijām. Vēl lielisks risinājums ir piedalīties vairākās loterijās ar mazākiem balvu fondiem, un pamazām sakrāt savu miljonu no vairākām uzvarām. Maldīgs ir uzskats, ka Latvijā noteikti ir jābūt vēl vairākām loterijām, kuras piedāvātu kāroto miljonu. Diemžēl Latvijā Latvijas Loto kā valsts uzņēmumam ir pilnīgs monopols izložu rīkošanā. Protams, var redzēt citus uzņēmumus rīkojam nelielākas loterijas, bet tas noteikti nenotiks tādos apmēros, kā to dara Latvijas Loto. Uzņēmuma apgrozījums katru gadu pārsniedz 20 miljonus eiro sākot ar 2014. gadu. 20 miljoni izklausās pēc diezgan lielas naudas summas, bet, ja kāds spēlētājs laimētu uzreiz vairāk nekā 1 miljonu eiro, tad tā būtu viena divdesmitā daļa no visa gada apgrozījuma, tā kā nav brīnums, ka nevienam vēl nav izdevies Latvijā laimēt miljonu.

Kā laimēt miljonu ASV dolāru?

Ja tomēr vēl aizvien gribas miljonu, bet ir diezgan skaidrs, ka Latvijas loterijās šādu laimestu iegūt ir praktiski neiespējami, un Eiropas laimesti arī šķiet neaizsniedzami, tad laiks stiepties pēc laimestiem tuvāk Amerikas Savienotajām Valstīm. Šie laimesti gan ir nominēti ASV dolāros līdz ar to, veicot maiņu uz eiro, laimests būs krietni mazāks par iepriekš cerēto miljonu. Par laimi, tam nav nekādas nozīmes, jo tāpat varēsi teikt, ka laimēji miljonu. Ja gribas patiesi fantastiskus laimestus, tad tie jāmeklē pasaules lielākajās un populārākajās loterijās- Powerball un Mega Millions. Tā kā loterijas notiek ASV, tad varētu rasties nelielas problēmas ar biļešu iegādi. Bet to noteikti atsver potenciālie laimesti. Šīs izlozēm pieder pasaules rekordi iegūto laimestu ziņā- 1.58 miljardi ASV dolāru Powerball loterijā un 656 miljoni ASV dolāru Mega Millions.

Lai cik vilinoši šī iespēja neskanētu, iespēja iegūt lielos laimestus šajās loterijās ir krietni mazāka nekā iegūt galveno balvu jebkurā citā Eiropas loterijā. Tā kā jāatzīst- ja vēlējies sniegties pēc laimestiem ASV, tāpēc ka laimesti Latvijā likās nesasniedzami un neiegūstami, tad loteriju balvu fondu sasniegšana šajos loteriju milžos pasaules mērogā ir simtiem un pat tūkstošiem reižu nereālāka nekā Latvijā un Eiropā. Tāpēc jānonāk pie secinājuma, ka nav vērts piedalīties ārvalstu rīkotajās loterijās, ja ir cerība, ka būs lielāka iespēja kaut ko vinnēt, jo realitāte ir gluži citāda.

3. Kā laimēt naudu?

Kā laimēt naudu- tavu kāroto miljonu? Nevienam laimēt miljonu nav dzīves nepieciešamība, bet vairāk gan nepiepildīts sapnis, kuru gribas piepildīt. Tāpēc tam nav pilnīgi nekādas nozīmes, vai laimētais miljons ir eiro, ASV dolāros, vai jebkurā citā valūtā. Tāpēc, ja vēlme ir tik liela, laiks ir apskatīt visas pieejamās opcijas. Otra lētākā valūta pasaulē ir Vjetnamas dongs, kas šobrīd ir apritē ar valūtas kursu vairāk nekā 27 tūkstoši dongu par 1 eiro, līdz ar to nebūtu pārāk grūti vinnēt miljonu šajā valstī. Viens miljons dongu būtu laimests gandrīz 37 eiro apmērā. Lai tiktu pie sava miljonu Vjetnamā, jāpiedalās Vietlott’s MEGA 6/45 loterijā. Piedalīšanās noteikumi: jābūt 18 gadus vecam, jābūt Vjetnamas pilsonim vai ārzemniekam, kurš ir iekļuvis valstī legālā ceļā. Ja ļoti gribas iegūt savu miljonu, tad jādodas uz Vjetnamu un jānopērk loterijas biļete tur uz vietas. Balvu fonds loterijā ir nelimitēts, tas viss ir atkarīgs no spēlētāja sākumā ieliktās naudas summas daudzuma jeb likmes. Vēl viena interesanta valsts, kur doties, lai spēlētu un iegūto lielos laimestus ir Gvineja. Šobrīd tirgū viens eiro būs tik pat, cik desmit ar pusi tūkstoši Gvinejas franku. Tāpēc, lai laimētu savu mūža lielāko laimestu, savu miljonu, jāpiedalās valstī populārākajā loterijā La Loterie Nationale de Guinée.

Ja tomēr ceļošana uz šīm valstīm neliekas nekas vilinošs vai vienkārši nav pa kabatai, tad jāizvēlas kāds cits variants. Daudziem, cerams, šobrīd ideja par miljona laimēšanu neliekas pārāk reālistiska ne Latvijā, ne Eiropā, ne ASV, ne Indonēzijā un Vjetnamā. Bet, iespējams, miljonu tomēr vēl aizvien ļoti kārojas… Tad ir viens mazs triks, kā tev vienmēr mājās varētu būt gaužām nenoderīgs miljons.

  • Solis viens: Paskaties makā, vai tev ir noglabājušies nedaudz vairāk par 20 eiro (ja ir, solis 2 jāizlaiž)
  • Solis divi: Aizej uz bankomātu uz ieņem pietiekami daudz naudas, lai makā būtu 21 eiro
  • Solis trīs: Atrast vietu Latvijā, kur ir iespējams samainīt eiro uz Irānas riāliem (šis solis var sagādāt visai lielas galvassāpes)

Ļoti īsa pamācība, kā kļūt par miljonāru ar to, kas tev ir. Ja tomēr neizdodas atrast nevienu vietu, kur varētu veikt šādu maiņu, tad ir vēl 3 citas valūtas, kuras var izmēģināt iegūt savā īpašumā. Ja vēlies iegūt miljonu Vjetnamas dongos, Indonēzijas rūpijās vai Gvinejas frankos, tad tas izmaksās mazāk nekā 100 eiro.

Bet laikam svarīgākais pirms mēģināt saprast, kā laimēt vai iegūt miljonu, ir saprast, kāpēc tas miljons ir nepieciešams. Vai tas palīdzēs kļūt pašpārliecinātākam, vai gribas pierādīt kaut ko saviem draugiem, vai arī vienkārši gribas. Lai nu kāda ir atbilde, ir tiešām vērts sev uzdot šo jautājums pirms tiek nopirkta pirmā vai kārtējā biļete.